KERESÉS

[ Foglaljon helyet ]

PROGRAMAJÁNLÓ

Oktatási és Kulturális Minisztérium
Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium
Budapest Főváros
T-Mobile
RTL Klub
Budapest Film
2005.03.18 péntek
Paizs László kiállítás Kiállítások Körmendi Galéria
Művészetoktatás az ország legrégebbi művészeti iskolájában - több mint 225 éves a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola Kiállítások Iparművészeti Múzeum
10:00 25 év - 25 művész Kiállítások Nádor Galéra
10:00 "Huszonöt alkotás a tavaszról" Kiállítások BÁV Kortárs Galéria
10:00 Káprázatos kövek - Egyedülálló gyűjtemény, Európában először Kiállítások Természettudományi Múzeum
10:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Kuba Dąbrowski: Fontos kérdések Kiállítások Platán Galéria
15:00 A fáraók után – Az ismeretlen Egyiptom A kopt művészet kincsei egyiptomi múzeumokból Kiállítások Szépművészeti Múzeum
16:00 Huszonöt év magyar képzőművészete – egy gyűjtő szemével Válogatás a Keppel–gyűjtemény képzőművészeti anyagából Kiállítások Vízivárosi Galéria
17:00 Mester és tanítványai Gerzson Pál festőművész 25 tanítványának művei Kiállítások Gerbeaud Harmincad Galéria
18:00 Szabad Művészetek Doktora - 10 éves a képzőművészeti doktorképzés a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán Kiállítások Ernst Múzeum
19:00 Bartók: A kékszakállú herceg vára Bartók: A csodálatos mandarin Opera Magyar Állami Operaház
19:00 Alan Menken - Howard Ashman - Tim Rice: A Szépség és a Szörnyeteg - musical Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 Ballet Biarritz Bolero-estek Thália Színház
19:45 Budapesti Fesztiválzenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
20:00 Trajtler Gábor orgonaestje Egyéb rendezvények Budapest-Budahegyvidéki Evangélikus Templom
2005.03.19 szombat
11:00 Tavaszi vízáldozat - Sinkó István festőművész munkái Kiállítások Pataky Galéria
11:00 25 elfeledett művész 25 kérdőjel Kiállítások Ernst Galéria
15:00 Alan Menken - Howard Ashman - Tim Rice: A Szépség és a Szörnyeteg - musical Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 Sosztakovics: Kisvárosi Lady Macbeth Opera Magyar Állami Operaház
19:00 Odüsszeusz Tours Színházi esték Örkény István Színház
19:00 Alan Menken - Howard Ashman - Tim Rice: A Szépség és a Szörnyeteg - musical Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 Pilobolus Dance Theatre Táncművészet Thália Színház
19:30 Schiff András és az Európai Kamarazenekar Zenekari hangversenyek Zeneakadémia
19:30 Orbán György: Bűvölet (kisopera) koncertszerű előadás - ősbemutató Opera Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
19:30 A Magyar Zongorás Trió Schubert-estje Kamaraestek Az ELTE Jogi Karának Díszterme
19:45 Budapesti Fesztiválzenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
20:00 50 éves a Magyar Rádió Gyermekkórusa Templomi koncertek Mátyás-templom
2005.03.20 vasárnap
11:00 A legutóbbi 25 év magyar művészete a Hernádi-gyűjteményből Kiállítások Kassák Múzeum
14:30 Pilobolus Dance Theatre Táncművészet Thália Színház
18:00 Verdi: Don Carlos Opera Magyar Állami Operaház
19:00 Pilobolus Dance Theatre Táncművészet Thália Színház
19:30 Alfons Kontarsky (zongora), David Frühwirth (hegedű) és Szabó Péter (gordonka) kamaraestje Kamaraestek Az MTA Roosevelt téri Díszterme
19:30 Verdi: Alzira - magyarországi bemutató Opera Zeneakadémia
19:30 Érdi Tamás és a Baptista Kéziharang Együttes estje Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
19:30 X. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny - nyitókoncert Szakmai program Nemzeti Hangversenyterem
20:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Oktoich Énekegyüttes Templomi koncertek Nagyboldogasszony Magyar Orthodox Székesegyház
2005.03.21 hétfő
10:00 kijáratok egy 1981-ben elképzelhetetlen Budapesti Tavaszi Fesztivál (a “földalatti művészet” intézmény-kísérleteinek dokumentumaiból) Kiállítások Artpool P60
10:00 X. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny Szakmai program Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
17:00 "25 évesek vagyunk" Schumy Éva és Csató József képzőművészek kiállítása Kiállítások Raiffeisen Galéria
18:00 Fenyő László (gordonka) és Farkas Gábor (zongora) kamaraestje Kamaraestek Bartók Béla Emlékház
19:00 EsterházykoncerT Kamaraestek Katona József Színház
19:00 A kamarazene Mesterei és tanítványaik Gulyás Márta zongoraművész és tanítványai Kamaraestek Óbudai Társaskör
19:30 A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Zenekari hangversenyek Magyar Állami Operaház
19:30 Bartók - Kodály Népzene, néptánc Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Fuyuka Kusa, a szapporói Liszt Ferenc szeminárium legeredményesebb résztvevőjének Chopin-zongoraestje Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
20:00 Honvéd Férfikar Templomi koncertek Dohány utcai Zsinagóga
2005.03.22 kedd
Fehér László, válogatás az utóbbi évek festményeiből Kiállítások Kogart Ház
10:00 A magyar szobrászat modern hagyománya Kiállítások Magyar Képzőművészeti Egyetem Barcsay Terme
10:00 A jubiláló BTF köszöntése, Haller József grafikusművész kiállítása Kiállítások Vármegye Galéria
10:00 X. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny Szakmai program Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
10:00 Jüri Arrak észt festő és grafikusművész kiállítása Kiállítások A Magyar Képző- és Iparművészek Szövetségének Székháza
10:00 25 év - 25 mű - 25 hang Móder Rezső ötdimenziós objekt-kiállítása Kiállítások Dorottya Galéria
15:00 A Budavári Kárpitműhely köszönti a 25 éves Tavaszi Fesztivált Kiállítások Budavári Kárpitműhely
17:00 Hommage à Tavaszi Fesztivál „Fantasztikus emlékek” Kiállítások Petőfi Irodalmi Múzeum
19:00 Anželika Cholina Táncszínház (Litvánia) Bolero-estek Thália Színház
19:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Teatr ZAR - A Grotowski Központ színháza Színházi esték Merlin Színház
19:00 A Zeneakadémia japán-magyar estje Egyéb rendezvények Régi Zeneakadémia
19:30 A Bécsi Filharmonikus Zenekar szólistái és Barbara Moser (zongora) kamaraestje Kamaraestek Olasz Kultúrintézet
19:30 Barbara Hendricks és a Magnus Lindgren Quartet Jazz, könnyűzene Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Salzburgi Fesztiválzenekar Zenekari hangversenyek Zeneakadémia
2005.03.23 szerda
10:00 X. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny Szakmai program Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
19:00 Szegedi Kortárs Balett Bolero-estek Thália Színház
19:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten A könyv művészete Kiállítások Lengyel Intézet
19:30 Az Amadinda Ütőegyüttes és Bob Becker Kamaraestek Zeneakadémia
19:30 I Musici di Roma Zenekari hangversenyek Olasz Kultúrintézet
19:30 A X. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny nagydíjas versenye Szakmai program Nemzeti Hangversenyterem
20:00 David Orlowsky's Klezmorim Jazz, könnyűzene Uránia Nemzeti Filmszínház
2005.03.24 csütörtök
10:00 Munkácsy a nagyvilágban Kiállítások Magyar Nemzeti Galéria
18:00 Peter Weibel: A nyitott mű 1964-1979 Kiállítások Műcsarnok
19:00 Verdi: Traviata Opera Erkel Színház
19:30 Szenthelyi Miklós Bach összes hegedűpartitája és -szólószonátája Kamaraestek Zeneakadémia
19:30 Nemzeti Filharmonikus Zenekar és Énekkar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Bartók Vonósnégyes Kamaraestek Corinthia Grand Hotel Royal
2005.03.25 péntek
15:00 „Az építészet kővé vált zene” (Goethe) Kiállítások Magyar Mezőgazdasági Múzeum
17:00 Wagner: Parsifal Opera Magyar Állami Operaház
19:30 Mérey Anna (hegedű) és Félegyházi Károly (zongora) kamaraestje Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
19:30 Moszkvai Virtuózok Kamarazenekar Zenekari hangversenyek Zeneakadémia
19:45 Budapesti Fesztiválzenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
20:00 A cappella est: Niniwe és a Bolyki Brothers Jazz, könnyűzene Uránia Nemzeti Filmszínház
2005.03.26 szombat
19:00 Händel: Semele A Budapesti Kamaraopera előadása Opera Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
19:30 Ifjúsági Rajkó Zenekar Népzene, néptánc Az ELTE Jogi Karának Díszterme
19:30 Jelizaveta Szuscsenko, a 2004-es Popper Dávid Nemzetközi Gordonkaverseny I. helyezettjének szólóestje Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
19:30 Szerelmi álmok Vásáry Tamás (zongora) és Tunyogi Henriett (tánc) estje Kamaraestek Corinthia Grand Hotel Royal
19:45 Budapesti Fesztiválzenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
2005.03.27 vasárnap
19:00 Kálmán Imre: Marica grófnő Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 Bázeli Balett Bolero-estek Thália Színház
19:30 Szergej Nakarjakov és a Moszkvai Csajkovszkij Zenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Szabadi Vilmos (hegedű) és Andrew Wilde (zongora) Beethoven-estje Kamaraestek Corinthia Grand Hotel Royal
2005.03.28 hétfő
19:00 Bázeli Balett Bolero-estek Thália Színház
19:30 Singapore Chinese Orchestra Zenekari hangversenyek Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
19:30 Budapesti Tomkins Énekegyüttes Kamaraestek Corinthia Grand Hotel Royal
19:30 Liszt Ferenc Kamarazenekar Zenekari hangversenyek Zeneakadémia
19:30 Cristiana Pegoraro zongoraestje "A keringőtől a tangóig, és azon túl" Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
2005.03.29 kedd
19:00 A Honvéd Együttes Táncszínháza "Ki népei vagytok?" Népzene, néptánc Thália Színház
19:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Teatr Studio Színházi esték Katona József Színház
19:30 Zubin Mehta és a Firenzei Maggio Musicale Zenekara Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Szakály Ágnes cimbalomestje Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
20:00 Matáv Szimfonikus Zenekar Templomi koncertek Mátyás-templom
2005.03.30 szerda
18:00 Koncert Pierre Boulez 80. születésnapja alkalmából - a szerző összes zongorára írt műve Szakmai program Zeneakadémia Kisterem
19:00 Kínai Színház Színházi esték Thália Színház
19:30 A Purcell Quartet Buxtehude-estje Kamaraestek Az MTA Roosevelt téri Díszterme
19:30 Zubin Mehta és a Firenzei Maggio Musicale Zenekara Zenekari hangversenyek Zeneakadémia
19:30 Wagner-dalok Kamaraestek Az ELTE Jogi Karának Díszterme
19:30 „Végtelen úton …” Jubileumi koncert Szörényi Levente 60. születésnapja tiszteletére Jazz, könnyűzene Nemzeti Hangversenyterem
20:00 Kincses Veronika (ének) és Teleki Miklós (orgona) Templomi koncertek Mátyás-templom
20:00 Pálúr János orgonaestje Egyéb rendezvények Budapest-Budahegyvidéki Evangélikus Templom
20:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Andy Manndorff - Up to Scratch Jazz, könnyűzene A38
2005.03.31 csütörtök
19:00 MŰSOR VÁLTOZÁS - Wiedemann Bernadett és Tóth János megbetegedése miatt Opera Magyar Állami Operaház
19:00 Kínai Színház Színházi esték Thália Színház
19:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Visegrádi Koncert (zártkörű rendezvény) Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten Magyar Nemzeti Múzeum
19:30 Chicagói Szimfonikus Zenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Bruno Canino (zongora) és a Kodály Vonósnégyes kamaraestje Kamaraestek Az MTA Roosevelt téri Díszterme
19:30 Kínai citeraegyüttes Kamaraestek A Magyar Rádió Márványterme
20:00 Frenák Pál Társulat: Apokalipszis - Frisson Táncművészet Trafó - Kortárs Művészetek Háza
2005.04.01 péntek
09:00 Kóruszene és közönsége Szakmai program Hotel Mercure Korona
19:00 Mozart: Don Giovanni Opera Magyar Állami Operaház
19:00 Lehár Ferenc: Luxemburg grófja Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 A 25 éves Győri Balett köszönti a 25 éves Budapesti Tavaszi Fesztivált Jubileumi gálaest Táncművészet Thália Színház
19:00 A kamarazene Mesterei és tanítványaik Vajda József fagottművész és tanítványai Kamaraestek Óbudai Társaskör
19:00 Dés László: Utcazene Jazz, könnyűzene Madách Színház
19:30 Chicagói Szimfonikus Zenekar Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 100 Tagú Budapest Cigányzenekar Népzene, néptánc Olasz Kultúrintézet
20:00 Sigmund Groven (szájharmonika) és Szamosi Szabolcs (orgona) Templomi koncertek Mátyás-templom
20:00 Ars Polonica - Lengyel Művészet Budapesten A Kroke együttes koncertje Jazz, könnyűzene A38
2005.04.02 szombat
10:00 XXIV. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Népzene, néptánc Papp László Budapest Sportaréna
15:00 Vendégünk egy város - Debrecen köszönti Budapestet Csokonai és Debrecen - vásári mulatság Szabadtéri programok Vörösmarty tér
15:00 Kálmán Imre: A csárdáskirálynő Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 A Magyar Állami Operaház Balettegyüttese Táncművészet Magyar Állami Operaház
19:00 Kálmán Imre: A csárdáskirálynő Operett - Musical Budapesti Operettszínház
19:00 Donatien De Sade, azaz az isteni lovag végzetes játékai Színházi esték Budapest Bábszínház, Stúdió
19:00 A 25 éves Győri Balett köszönti a 25 éves Budapesti Tavaszi Fesztivált Jubileumi gálaest Táncművészet Thália Színház
19:30 Eurofestivalchor Zenekari hangversenyek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Osztrák-Magyar Haydn Zenekar Opera Zeneakadémia
19:30 Vendégünk egy város - Debrecen köszönti Budapestet A Debreceni Kodály Kórus estje "Vendégünk egy város" Avilai Nagy Szent Teréz-templom
20:00 Szent István Király Szimfonikus Zenekar és Oratóriumkórus Templomi koncertek Mátyás-templom
2005.04.03 vasárnap
10:00 XXIV. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Népzene, néptánc Papp László Budapest Sportaréna
19:00 Puccini: Bohémélet - színpadi tanulmány (kétzongorás változat) Opera Thália Színház
19:00 Eötvös Péter: Le Balcon (A balkon) Opera Művészetek Palotája - Fesztivál Színház
19:30 King's Singers Kamaraestek Nemzeti Hangversenyterem
19:30 Vendégünk egy város - Debrecen köszönti Budapestet "Vendégünk egy város" Thália Színház
19:30 Erkel Ferenc Kamarazenekar Zenekari hangversenyek Olasz Kultúrintézet

Budapesti Tavaszi Fesztivál 2005

| Budapesti Tavaszi Fesztivál | Budapesti Őszi Fesztivál | Nyár a Lánchídon |
| lap tetejére | kezdőlap | jegyrendelés | magunkról | írjon nekünk! |

wapon: http://wap.fesztivalvaros.hu/